Podpora práce učitelů

Učitelé naší školy se zapojili do projektu Podpora práce učitelů, který realizuje Národní ústav pro vzdělávání a je financovaný z Evropských fondů. Až do roku 2021 tak spoluvytváříme systém podpory rozvoje matematické, čtenářské, digitální gramotnosti a rozvoje informatického myšlení žáků. Podporujeme také otevřené vzdělávací zdroje. Přečtěte si více o tom, proč považujeme za důležité rozvíjet gramotnosti u dětí a žáků na stránce Gramotnosti.pro život, kterou sledují i naši učitelé. Čerpáme z ní nápady pro výuku, a proto k tomuto inspirativnímu čtení zveme i rodiče, další zájemce a učitele. Budeme rádi, když se o gramotnosti budete zajímat spolu s námi.

nuv gramotnosti

Naše škola je zapojena v těchto projektech:

Vzděláváme se společně II

publicita letak

Základní škola v Sokolnicích získala podporu pro projekt z Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání s názvem Vzděláváme se společně II, registrační číslo CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_063/0014900. Díky projektu ve škole můžeme udržet pozici školní asistentky, která se bude věnovat individualizaci vzdělávání pro děti se speciálními potřebami. Díky projektu umožníme doučování těm, kdo jej budou potřebovat a mimoškolní činnost v zájmových klubech. Ve školní družině budeme pořádat tematicky zaměřené projektové dny, při kterých se děti učí hravými formami, které je baví a umožňují jim využít svou kreativitu. Společné vzdělávání pro nás není jen módní heslo – je to naše každodenní činnost.

Vzděláváme se společně (ukončen - šk. r. 2017/2018 - 2018/2019)

Vzděláváme se společně

Najdi si cestu k technice (ukončen)

Podpora přírodovědného vzdělávání v Jihomoravském kraji (ukončen)