ZŠ Sokolnice má nejlepší florbalistky v republice

Frajerky Sokolnice, náš dívčí školní tým z I.stupně, se letos pořádně vytáhl a udělal dobré jméno celým Sokolnicím.

V poháru základních škol ve florbale se postupně děvčata probojovala přes okrskové kolo, krajské kolo, finále Moravy až do republikového finále v Praze mezi 6 nejlepších týmů. Protože jsme vyhráli i finále Moravy, byli jsme nasazeni do skupiny se soupeři z Čech, kteří ve svém finálovém kole skončili na 2. a 3.místě. V prvním zápase naše holky nedaly soupeřkám ze ZŠ Dubí žádnou šanci na úspěch a zcela suverénně zvítězily 7:1. Druhý zápas s Měčínem byl vyrovnanější, ale i po něm se radovala naše děvčata, tentokrát z výhry 3:1. Skupinu jsme tedy ovládli bez ztráty bodu s celkovým skóre 10:2. Jako vítězové základní skupiny jsme byli nasazeni rovnou do semifinále a mohli tak pošetřit síly na nejdůležitější zápasy turnaje. V semifinále nás poté opět čekala děvčata ze ZŠ Dubí. Tentokrát nešlo o tak jednoduchý zápas jako v základní skupině, ale holky ho zvládly výborně a po vítězství 3:1 se mohly těšit na finále. A v něm jsme se utkali s Mládežkou Znojmo. Zápas byl od počátku velmi opatrný, soupeřky se dostaly brzy do jednobrankového vedení, ale poté naše brankařka „zamkla“ svou branku a po kvalitním taktickém výkonu jsme zápas otočili a celý turnaj zakončili výhrou 5:1.

A pak už byl čas na obrovskou radost a spoustu slziček štěstí. Frajerky Sokolnice se staly mistryněmi republiky! A aby toho úspěchu nebylo málo, tak jsme v našem týmu měli i nejlepší gólmanku turnaje a druhou nejpřesnější střelkyni. Holkám patří obrovská gratulace a dík, stejně tak i skvělým fanouškům, kteří náš tým celý pátek neúnavně podporovali. (Více fotografií najdete na Facebooku školy)

VytisknoutE-mail