Zúčastnili jsme se projektu Edison

I naše škola se zapojila do projektu Edison, který spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného. Naši žáci se tak dozvěděli spoustu zajímavostí o Číně (stážistka April), Turecku (stážistka Büsra) a Indonésii (stážista Satria). A navíc si všichni pořádně procvičili cizí jazyk, protože veškeré přednášky a konverzace probíhaly v anglickém jazyce.

VytisknoutE-mail