Podpora práce učitelů

Učitelé naší školy se zapojili do projektu Podpora práce učitelů, který realizuje Národní ústav pro vzdělávání a je financovaný z Evropských fondů. Až do roku 2021 tak spoluvytváříme systém podpory rozvoje matematické, čtenářské, digitální gramotnosti a rozvoje informatického myšlení žáků. Podporujeme také otevřené vzdělávací zdroje. Přečtěte si více o tom, proč považujeme za důležité rozvíjet gramotnosti u dětí a žáků na stránce Gramotnosti.pro život, kterou sledují i naši učitelé. Čerpáme z ní nápady pro výuku, a proto k tomuto inspirativnímu čtení zveme i rodiče, další zájemce a učitele. Budeme rádi, když se o gramotnosti budete zajímat spolu s námi.

nuv gramotnosti

Závody ve šplhu a postup florbalistek do kraje

V úterý 21.11.2017 se naši žáci zúčastnili okrskového kola ve šplhu v Židlochovicích, ale příliš se nám nedařilo. V družstvech jsme obsadili poslední páté místo. Ovšem máme alespoň jeden dílčí úspěch - Nikolka byla nejrychlejší ve své kategorii dívek z 6.tříd (y) Našim reprezentantům gratulujeme a věříme, že příště to bude lepší :)

Naopak skvěle se dařilo našim florbalistkám z 6. a 7.třídy, které ve středu 22.11.2017 uspěly na turnaji v Těšanech. Nejprve holky porazily ve skupině ZŠ Pohořelice 4:1 a ZŠ Modřice 12:0. V semifinále si poradily se ZŠ Těšany 7:1 a ve finále, kde se bojovalo také o postup do krajského finále, si naše děvčata opět poradila se ZŠ Pohořelice, tentokrát 6:5. Navíc se nejlepší střelkyní stala Verča M. (14 branek), nejlepší nahrávačkou Bára M. (7 asistencí), nejvíce kanadských bodů si připsala opět Verča M. (14+4) a nejužitečnější hráčkou turnaje se stala Viky H. (y) Ovšem poděkování a uznání patří všem reprezentantkám, protože všechny jsou součástí týmu a všechny přispěly svou měrou k postupu do kraje (y) Gratulujeme :D

Florbal - turnaje chlapců 6.+7.třída a 8.+9.třída

Ve středu 1.11.2017 se náš florbalový tým, složený z chlapců ze 6.a 7.třídy, zúčastnil okrskového kola v Mokré. Bohužel i přes obrovskou snahu se našemu týmu výsledkově nedařilo a obsadili jsme konečné 6.místo. Obdobně se "dařilo" i chlapcům z 8. a 9.třídy na stejném turnaji hned následující pondělí. Přesto všem reprezentantům za příkladnou reprezentaci školy děkujeme a věříme, že za rok obsadíme vyšší příčky.